“ІНКВІЗИЦІЯ”
 "Шлях праведника важкий, бо перешкоджають йому себелюби і тирани зі злих людей. Блаженний той пастир, хто в ім'я милосердя і доброти веде слабких за собою крізь долину темряви, бо саме він і є той, хто воістину печеться про ближнього свого, і повертає дітей, що заблукали. І вчиню над ними жорстоку помсту покараннями лютими над тими, хто замислить отруїти і зашкодити братам моїм, і пізнаєш ти, що ім'я моє — Господь, коли помста моя впаде на тебе."

Утилізація будівельного сміття

Проведення будівельних робіт пов’язане із утворенням відходів. Ситуація виникає як при зведенні нових будівель, так і при ремонті будівель. Найбільше залишків з’являється при знесення та демонтажних роботах.

Управління будівельними відходами – спосіб вторинного використання сировини, з якої вони були виготовлені. Крім того, це метод захисту довкілля від забруднення. Утилізація будівельного сміття у Львові зменшує кількість відходів, що спрямовуються на звалища, та скорочує викиди CO2.

Типи будівельного сміття

До будівельних відходів відносяться:

  • бетонні елементи будівель;
  • цегла;
  • деревина;
  • металоконструкцій;
  • штукатурка;
  • керамічна облицювання;
  • розчинів, клеїв, стяжок, гіпсу, герметизуючих та вирівнюючих сумішей.

До будівельного сміття належать елементи інженерних систем будівлі – водопровідні, каналізаційні та труби центрального опалення. Радіатори та електроустановки – мідні або алюмінієві дроти. До цієї категорії зараховують фрагменти ізоляційних і покрівельних матеріалів – листів руберойду, черепиці. Серед відходів цієї категорії велика кількість пластику.

Показники щільності сміття

Цифри знадобляться для вибору контейнера та транспорту з метою доставки будівельних відходів до місця утилізації

 Найменування  Щільність, т/м³
 Різнорідні відходи після демонтажу будівель  1.6
  Суміш сміття після ремонту  0.16
 Бита цегла  1.9
 Біта керамічна плитка  1.7
 Лом зі сталі  0.8
 Залишки штукатурки  1.8
 Дерев’яні конструкції  0.6

Переробка будівельного сміття

Для вторинної переробки підходять ті відходи, які можна розділити. Наприклад, бетон, арматура, скло чи деревина.

З конструктивних елементів будівель (перекриттів, сходів, балок) одержують бетонний та цегляний щебінь. Матеріали стають вторинною сировиною, яка використовується як стабілізуюча основа для зміцнення грунтів при будівництві доріг. Композиція застосовується для створення фундаментів будівель, залізничних насипів. Сировина стає основою для виробництва бетонних сумішей.

Процес переробки складається з кількох етапів. Перший полягає у відділенні один від одного елементів, що входять до складу будівельних відходів. Для цього використовується спеціальний пристрій, званий просіювачем. Наступним етапом є передача очищеного щебеню в дробарку. Там він подрібнюється до форми та розміру гравію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Підсилювачі мобільного звʼязку

Гіпсокартон переробляється в нові гіпсокартонні листи, що використовуються при будівництві та оздобленні наступних будівель.

При ремонтних роботах та знесення будівель утворюються деревні відходи. Ті, що не містять клею чи небажаних хімікатів, обробляються. Таку деревину використовують для створення меблевих панелей або композитів ДПК. Некондиційне дерево стає джерелом енергії (спалюється).

Розбирання металоконструкцій дозволяє відновити до 80% матеріалу, що відрізняється високими технічними показниками. У наступних виробничих процесах не втрачає властивостей і забезпечує значну економію.