Що треба знати про будинок престарілих
У розумінні сучасного суспільства — будинок престарілих у Києві це те місце, куди сім’я відправляє свого літнього родича доживати свої роки, тобто по суті – кидає його. Звідки пішла ця дивна думка? Будинки для людей похилого віку, а також інтернати дозволяють мати необхідний догляд, увагу, гідне проживання, комплексне та збалансоване харчування , цікаве коло спілкування для людини. Давайте розберемося докладніше, що ж таке будинки для людей похилого віку і чому іноді, це відмінна альтернатива колу сім’ї.
Приватні будинки для людей похилого віку
На даний момент такі будинки тільки стають популярними і збільшуються в кількості. Зараз муніципальні установи такого роду настільки потрібні, що їх набагато більше, ніж державних. Не секрет, що проживання в таких будинках значно відрізняється від державних, але й ціна відповідає якості допомоги.
Ціна за проживання можна порівняти, наприклад, з готелями різних рівнів. Чим вища якість обслуговування закладу, тим вища ціна, а й якість життя там відповідно різна. У будь-якому випадку – яка б не була ціна, родичі можуть бути спокійні, що за літньою людиною чи інвалідом доглядають, добре годують та надають усю необхідну допомогу.
Садиба для людей похилого віку, оснащена всією необхідною технікою та персоналом, є тренажерний зал, розрахований на людей у похилому віці та інвалідів – щоб ті могли підтримувати свою фізичну форму. Також часто можна спостерігати басейни, лазні і завжди є невеликий парк, в якому люди можуть прогулюватися, дихати свіжим повітрям.
Особливість розташування будинків для людей похилого віку в тому, що вони знаходяться на околицях міста, щоб люди були далеко від міської суєти, шуму та загазованості. Чисте повітря та природа – чудове місце, щоб спокійно жити та відпочивати.
Правила оформлення до приватного будинку для людей похилого віку
Тут ще один істотний плюс – оформлення в муніципальні будинки для людей похилого віку займає мінімальну кількість часу. Також як у державних, приватні установи вимагають аналізи та довідки про проходження спеціалістів, але досить часто – аналізи можна здати у самій установі.
Потрібні аналізи крові на ВІЛ, гепатити та дифтерію, флюорографія. А огляд потрібні таких же фахівців, як і при оформленні в будинки для людей похилого віку державного типу.
Важливо розуміти, що проживання у такій установі – це не лише постійно перебувати в одній будівлі. Приватні будинки для людей похилого віку часто організовують екскурсії та поїздки в різні цікаві місця, проводять свята. Причому на різноманітні урочистості запрошують і родичів, щоб сім’ї могли проводити свята разом.
Для інвалідів та осіб, які страждають від різних недуг є медичний персонал, який стежитиме за станом здоров’я, забезпечуватиме своєчасний прийом ліків та займатиметься реабілітаційним періодом.
Чим відрізняється будинок інтернат від будинку для людей похилого віку
У будинках-інтернатах є більша кількість медичних співробітників, ніж решти персоналу. Оскільки постояльцям постійно потрібна кваліфікована медична допомога у зв’язку зі станом здоров’я. У такі будинки поміщаються ті, хто має психічні захворювання (наприклад, стареча деменція чи хвороба альцгеймера), чи стан здоров’я та умови життя у своїй квартирі не сумісні. Безперервне спостереження фахівців дозволяє мінімізувати травматизацію та погіршення самопочуття постояльців.
Кому дістається майно літніх людей після смерті власника
Якщо людина похилого віку після своєї смерті залишає якесь майно, то воно обов’язково передається родичам або законним представникам. У тому випадку, якщо у людини немає родичів і нікому передати майно, що залишилося, то він може передати його в повне розпорядження будинку для людей похилого віку. Таким чином, людина може сплатити частину проживання та послуг.
Якщо людина не оформила відповідних паперів і не має родичів, влада міста подає спеціальний позов і все майно переходить у розпорядження міста та скарбниці.
Психологічний комфорт людей похилого віку в будинках для людей похилого віку
Не секрет, що після переїзду в будинок для людей похилого віку люди похилого віку почуваються не дуже комфортно. Нове місце, оточення, розклад та розпорядок дня можуть принести психологічний дискомфорт. Для того, щоб цього не допустити, співробітники установи розповідають про заклад, знайомлять з постояльцями та персоналом, намагаються відповісти на будь-які питання.
Згодом персонал вивчає звички, особливість поведінки та аналізує – наскільки людині комфортно. У будинках для літніх людей постійно присутній психотерапевт, який у будь-який час доступний для спілкування. Якщо у літньої людини змінюється поведінка чи ставлення до себе, інших постояльців, до свого життя чи родичів – співробітники обов’язково зроблю все можливе, щоб не допустити негативних емоцій чи суджень.
Людина обов’язково має перебувати у комфортній психологічній обстановці, не мати проблем зі спілкуванням. Якщо літня людина та її родичі мають розбіжності – психолог готовий провести розмову і внести ясність і розуміння у конфлікт.
Підсумок
За бажання або вимушеної необхідності переїзду в будинок для літніх людей варто дозволити літньому самому обрати куди саме він хотів би оселитися. Свобода вибору забезпечить упевненість у власному виборі та не допустить сварок між родичами. Кожен будинок для людей похилого віку відрізняється від інших своїми правилами, розпорядком дня, розташуванням, ціною. Турбота про свою близьку людину проявляється і в такий спосіб, коли родичі готові платити за відмінний утримання та дозвілля літньої людини. Переїзд до будинку для літніх людей не варто сприймати як відмову від родича, навпаки, таким чином сім’я показує, що бажає кращого і готова надати свободу вибору.