Вчені та представники урядів, які зустрілися на конференції у Франції, проголосували за відмову від додаткової секунди вже до 2035 року.

Про це повідомляє Science Alert.

За аналогією з високосними роками останні 50 років до доби додавали високосні секунди, щоб синхронізувати точний атомний годинник з обертанням Землі, що сповільнюється.

Додавання “зайвої” секунди проходить непомітно для людей. Але воно може бути проблемним для низки систем, які вимагають точного безперервного перебігу часу, таких як супутникова навігація, програмне забезпечення телекомунікацій, торгівля та космічні запуски.

Це створювало додаткові проблеми для Міжнародного бюро мір і ваг (МБМВ), яке відповідає за загальний координований час (UTC) – узгоджений на міжнародному рівні стандарт, за яким світ синхронізує годинник.

Резолюцію про припинення додавання додаткових секунд до 2035 року було прийнято 59 державами-членами МБМВ та іншими сторонами на Генеральній конференції з мір та ваг, що проводиться приблизно кожні чотири роки у Франції.

Глава відділу часу МБМВ Патриція Тавелла заявила, що “історичне рішення” дозволить забезпечити “безперервний потік секунд без розривів, які нині спричинені нерегулярними додатковими секундами”. Вона також додала, що зміни набудуть чинності “у або до 2035 року”.

За словами Тавелли, Росія проголосувала проти резолюції, оскільки хотіла відкласти її набрання чинності до 2040 року. Інші країни, навпаки, виступали за швидше запровадження змін, наприклад, у 2025 чи 2030 році. Тому “2035 рік був найкращим компромісом”.

Тавелла підкреслила, що “зв’язок між UTC та обертанням Землі не втрачено”. Вона також додала, що для громадськості “нічого не зміниться”.

Поява атомного годинника, який використовує частоту атомів як головний механізм вимірювання часу, поклала початку ери більш точних вимірювань. Водночас наша планета трохи сповільнює своє обертання, через що існує відмінність між астрономічним та атомним часом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дешевий евакуатор в Києві та області від компанії «Евакуатор. Лтд»

Щоб згладити цю розбіжність, з 1972 до доби почали додавати “зайву секунду”. З того часу було додано 27 таких секунд, остання – у 2016 році. до 2035 року додаткові секунди будуть додавати, як завжди.

За словами Джуда Левіна з Національного інституту стандартів та технологій США, до 2035 року різниця між атомним та астрономічним часом перевищить одну секунду. Наскільки зміниться ця різниця, доки ясно.

До 2035 року відбуватимуться переговори щодо того, якою є ця різниця та як її можливо компенсувати. Можливим рішенням може бути збільшення розбіжності між атомним та астрономічним часом до однієї хвилини. На це може знадобитися 50-100 років.

Нагадаємо, символічний годинник Судного дня вирішено залишити на колишній позначці – за 100 секунд до опівночі, яка символізує знищення людства.