“ІНКВІЗИЦІЯ”
 "Шлях праведника важкий, бо перешкоджають йому себелюби і тирани зі злих людей. Блаженний той пастир, хто в ім'я милосердя і доброти веде слабких за собою крізь долину темряви, бо саме він і є той, хто воістину печеться про ближнього свого, і повертає дітей, що заблукали. І вчиню над ними жорстоку помсту покараннями лютими над тими, хто замислить отруїти і зашкодити братам моїм, і пізнаєш ти, що ім'я моє — Господь, коли помста моя впаде на тебе."

Як вибрати хороший автосервіс і не розоритися

Зміст статті:

 1. Які бувають автосервіси
 2. Дилерські техцентри
 3. Мультибрендові техцентри
 4. Монобрендові або клубні автосервіси
 5. Гаражні СТО
 6. Вузькоспеціалізовані автосервіси
 7. Як вибрати автосервіс і не помилитися
 8. З якого автосервісу треба тікати
 9. То що ж вибрати?

Свій автомобіль, рано чи пізно доведеться обслуговувати та ремонтувати. Знайти автосервіс – не складно. Є безліч варіантів на будь-який гаманець. Інше питання – якість наданих послуг? І тут маса підводного каміння. Завітавши до Ірен Автоцентр https://iren-avtocentr.com.ua ви отримаєте висококваліфікований сервіс для вашого автомобіля. Надточне обладнання, інноваційні технології, професійні фахівці – багаторічною репутацією відповідаємо за якість наданих послуг. Шиномонтаж, СТО Львів, замовлення запчастини, шин та дисків прямо на сервісі – Ірен Автоцентр Львів забезпечить вам комплексне вирішення проблем.

Найнеприємніше, що провести неякісний ремонт вашого автомобіля можуть навіть у спеціалізованому СТО.

Бажано, щоб роботи виконали вчасно та за розумними цінами. Розповідаємо, як правильно вибрати автосервіс, щоб не довелося переробляти та переплачувати втридорога.

Які бувають автосервіси

Спершу слід визначитися, що потрібно саме вам – чи готові ви платити за якість або хочете заощадити, на які ризики готові піти. Умовно, всі автомайстерні можна поділити на кілька категорій:

Тип автосервісу Плюси Мінуси Середній чек (на прикладі ремонту передньої підвіски Ауді А6)
Офіційний дилер Збереження заводської гарантії, спеціальне обладнання, комплексна діагностика систем автомобіля, якість ремонту та обслуговування Вартість, тільки оригінальні запчастини та техрідини 6 тисяч гривень
Мультибрендовий техцентр Можна поставити не оригінальні печатки та розхідники, гарантія на роботи, акції

 

Немає майстрів, що спеціалізуються на конкретних марках

 

3,5 тисяч гривень
Монобрендовий сервіс Спеціальна діагностична апаратура, можна використовувати аналоги оригінальних розхідників, гарантія

 

Спеціалізація на конкретній марці автомобіля 3-4 тисячи гривень
Гаражні майстерні Низькі ціни Відсутність гарантій, ризик нарватися на недосвідченого механіка, немає дорогого обладнання

 

1,5 тисячі гривень
Вузькоспеціалізовані автосервіси Якість ремонту

Вузька спеціалізація майстрів, що приймають у ремонт вже знятий агрегат

 

Від 1,5 до 7 тисяч гривень

Дилерські техцентри

Кожен автовиробник розміщує мережу офіційних дилерських сервісів. Як правило, у великих містах. Щоб стати «дилером», потрібно пройти акредитацію. При цьому такий центр має право обслуговувати лише певну марку автомобіля.

Плюс «офіціалів» у тому, що в їхньому розпорядженні є дороге діагностичне обладнання, яке дозволяє проводити комплексну діагностику всіх електросистем автомобіля та адаптацію агрегатів. Професійний сканер коштує дорого, але тільки він може рахувати всі дані аж до дрібниць. Дешевше може просто не виявити поломку.

Комп’ютерна діагностика БМВУ дилерському центрі можна поставити лише оригінальні запчастини. Використання підробок або аналогів виключено. Як розхідники ви можете не сумніватися, на склад запчастини та техрідини йдуть безпосередньо від виробника.

Вартість послуг висока, а й якість робіт відповідна. Ризик потрапити на недосвідчених механіків – мінімальний. Основні клієнти ті, чий автомобіль знаходиться на гарантійному та післягарантійному обслуговуванні.

Мультибрендові техцентри

Мультибрендові СТО Львів працюють із автомобілями різних марок. Ціни тут нижчі, ніж у офіціалів, але не набагато. Центри добре обладнані.

Можна поставити неоригінальні запчастини та розхідники, зменшивши тим самим вартість ремонту. Майстри підкажуть, яка запчастина ходитиме, а якою варто остерігатися. Те ж саме з маслами та фільтрами.

Деякі техцентри беруться лише за «європейців» чи «японців», решта обслуговує всіх підряд. Погано це чи ні – залежить від організації робіт у СТО. Надійний автосервіс не візьметься за ремонт автомобіля, якщо немає відповідних фахівців. Тут є вузькопрофільні фахівці, які роблять лише ремонт BMW.

Монобрендові або клубні автосервіси

Це може бути як один автосервіс, так і мережа. Такі СТО спеціалізуються на обслуговуванні та ремонті конкретної марки автомобіля. Це скорочує кількість потенційних клієнтів, але дозволяє вивчити особливості та типові “хвороби” обмеженого кола машин. Кожен агрегат вивчений механіками до дрібниць.

Клубні послуги обладнані спеціалізованою комп’ютерною апаратурою, яка дозволяє проводити велику кількість операцій, аж до кодування блоків керування.

Ще один плюс – можливість постачати неоригінальні запчастини.

Ціни послуги досить лояльні, т.к. кожного клієнта, який до них звертається, прагнуть зробити незмінним. Нарватися на обман чи нав’язані послуги можна в одному випадку зі ста. Періодично проводяться різноманітні акції та надаються знижки на певні види робіт, надається гарантія.

Гаражні СТО

Зазвичай вони являють собою один-два гаражні бокси з витягами. Але це не означає, що послуги будуть надані неякісно. Вартість робіт буде значно нижчою, ніж у конкурентів, але й розраховувати на якісне виконання складних ремонтних робіт не варто.

Гаражний ремонтЩо можна робити у таких майстернях? Більшість звертаються сюди, щоб поміняти олії та фільтри, провести нескладну діагностику або поміняти деталь.

Складніші справи з кузовними роботами. Дивіться на обладнання. Якщо є, наприклад, споттер для витягування металу, можна відремонтувати вм’ятини.

Ремонт «заліза» та «малярку» роблять різні майстри. Якщо все береться одна людина, краще відмовитися, т.к. високий ризик втратити як.

І все ж таки ризик нарватися на недобросовісного автомеханіка досить високий. Є безліч випадків, коли автомобіль просто розбирали і потім не могли зібрати, не кажучи про ремонт. Іноді такі “кулібіни” зникають, кидаючи розібрану машину у гаражах. Під час вибору автосервісу поспілкуйтеся зі знайомими. Сарафанне радіо – найкращий спосіб убезпечити себе.

Вузькоспеціалізовані автосервіси

Є автосервіси, які займаються ремонтом певних вузлів та агрегатів авто. Як правило, це відновлення:

 • коробок передач;
 • турбін та компресорів;
 • генератора;
 • стартера;
 • супортів;
 • паливної системи (насос-форсунки, ТНВД);
 • елементів підвіски (важелі, пневмобалони тощо).

Тут добре переберуть двигун або стартер і дадуть гарантію на відновлений агрегат. Запчастини під заміну зазвичай є, навіть на найрідкісніші авто.

 

Ремонт ТНВДЗ недоліків варто відзначити те, що вузькоспеціалізовані автосервіси приймають у ремонт вже знятий з автомобіля механізм. Тобто потрібно самому зняти агрегат, що вийшов з ладу. Розбір можна довірити звичайній майстерні. Але установкою повинні займатися тільки досвідчені люди.

До вузькоспеціалізованих СТО відносяться майстерні, що займаються відновленням геометрії кузова, зварюванням та фарбуванням авто. Кузовня – це специфічний ремонт. Складний, що потребує знань та досвіду. Причому кузовний ремонт поділяється на 2 етапи:

 1. “Чорні роботи”. Відновлення геометрії кузова, зварювання, витягування вм’ятин.
 2. Малярні. Шпаклівка, ґрунтовка, фарбування.

Відновлення геометрії кузова на стапеліЦі роботи виконують різні майстри. Тлумачний зварювальник може бути поганим маляром і навпаки. Кузов потрібно відновлювати грамотно. “Косяк” при чорнових роботах тягне товстий шар шпаклівки, який через рік трісне, а на другий – відвалиться.

Перед фарбуванням машина має бути підготовлена. Фарбна камера має бути стерильно чистою. Інакше бачите пісок на лаку. Камера повинна бути опалювальною, щоб не допустити дефектів на ЛКП. Запитайте, чи правильно підготовлений (витягнутий чи приварений) метал. Знаючий майстер попередить відразу, що ця ділянка вимагає доопрацювання і не ліпитиме кілограми шпаклівки.

Фарбування автоЯк і механік, досвідчений маляр бере трохи більше грошей. Не заощаджуйте – краще підкопити і пофарбувати елемент один раз, ніж переробляти через товсту шпаклівку, яка сіла через рік.

Як вибрати автосервіс і не помилитися

Перед поїздкою до майстерні пошукайте інформацію про неї. Краще, щоб там уже ремонтувався хтось із знайомих. Подивіться відгуки в інтернеті, на профільних форумах та відгуках.

Перевірте, як давно працює майстерня.

“Халтурний” автосервіс не тримається довго – або змінює назву, або орендує бокс на іншій адресі. Чим довше працює майстерня, тим краще.

Пам’ятайте про франшизу. Під брендом популярного сервісу може ховатися «шарашкіна контора», викупивши назву.

Якщо є можливість присутній під час огляду машини механіком (наприклад, при діагностиці підвіски), щоб не додали зайві «несправності». Кожну проблему краще обговорювати тет-а-тет із механіком. Якщо щось бентежить, заїдьте до іншого автосервісу та порівняйте.

Якщо в одній майстерні нарахували ремонт на 10 тисяч рублів, а в іншій на тисячу, хтось намагається обдурити.

Обговоріть термін ремонту. Тлумачні майстри знають час робіт і одразу скажуть, коли буде готова машина. Якщо людина говорить про термін «як піде», краще не мати з нею справу. Такі машини коштують розібраними місяцями. Тікайте і від тих, хто вимагає залишити ПТС. Невідомо, які махінації можуть зробити потім.

Зафіксуйте вид та вартість послуг у лист-наряді. Її мають озвучити заздалегідь, а не «як вийде».

Якщо механік каже, що робота складна і ціна зростатиме (у невідомому напрямку), це також є привід відмовитися.

Обговоріть гарантію. Якщо автосервіс не дає гарантії на роботу (навіть мінімальну), це привід звернутися в інше СТО. Не варто йти на поводу, якщо майстер намагається торгуватись про вартість робіт, почувши відмову. Досвідчені люди мають попит та знають ціну.

З якого автосервісу треба тікати

Не варто звертатися до автосервісів, коли:

 • СТО має погану репутацію на форумах чи відкрилося зовсім недавно;
 • вас не допускають до машини під час її діагностики;
 • механіки намагаються з вами торгуватись;
 • немає гарантій працювати;
 • від вас вимагають ПТС та інші документи на авто;
 • ніхто не дає чітких термінів виконання.
Будь-який із цих пунктів – серйозна нагода відмовитися від послуг. Краще витратити трохи більше часу та знайти нормальний сервіс, отримати справну машину та відремонтовану вчасно.

То що ж вибрати?

Обслуговуватись можна у різних місцях, і кожна СТО – по суті лотерея. Все залежить від досвіду та чесності механіків та керівництва. Можна погано відремонтувати авто у «офіціалів» і добре в гаражі. Вибір автосервісу для ремонту автомобіля залежить від кількох факторів:

 • Вік авто. Якщо машина на гарантії – лише до офіційного дилера. Можливо, заміна олії при ТО здасться дорогою, але якщо у вас «помре», наприклад, коробка, ви маєте право безкоштовно її поміняти. Як тільки машина пройшла гарантійний термін, можна звертатися до неофіціалів. Деякі продовжують постгарантійне обслуговування у дилера, але в цьому немає сенсу – робитимуть тільки дорого.
 • Тип робіт. Якщо потрібно перевірити підвіску, замінити олію та фільтри – це можна зробити і у гаражного механіка. А грамотно прочитати ЕБУ може лише професіонал із дорогим діагностичним обладнанням.
 • Ремонтований агрегат. Визначивши, що барахлить стартер, або скоро помре турбіна, краще віддати деталь на перебирання профільним майстрам. Універсальні СТО часто роблять лише заміну. А для відновлення потрібні рідкісні деталі, обладнання та досвід. Та й самі універсальні фахівці навряд чи візьмуться за таку роботу. Тому складні агрегати знімаємо та віддаємо у ремонт спеціалізованим СТО.
Кожен сервіс хороший по-своєму. Якщо є сумніви, краще пошукайте іншого майстра. І пам’ятайте – хороший ремонт коштує грошей.

Намагаючись знайти щось дешевше, ви можете потрапити на майстра, який навчатиметься на вашому авто або припише неіснуючі поломки у спробі більше заробити. Не бійтеся звертатися в різні послуги та порівнюйте їх роботу. Витративши час на пошук, ви знатимете, де у вашому місті є гарний автосервіс із нормальним обладнанням та досвідченими механіками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Мобильные принтеры этикеток