“ІНКВІЗИЦІЯ”
 "Шлях праведника важкий, бо перешкоджають йому самолюбні і тирани зі злих людей. Блажен той пастир, хто в ім'я милосердя і доброти веде слабких за собою крізь долину темряви. Бо саме він і є той, хто воістину піклується про ближнього свого і повертає заблуклих дітей."

Олександр Курпетко і Дмитро Коваленко – активно та відкрито співпрацюють з Російською Федерацією

Два одіозних вугільних контрабандиста Курпетко Олександр Сергійович і Коваленко Дмитро В’ячеславович давним-давно відомі, як СБУ, так і ФСБ. І Дмитро Коваленко і Олександр Курпетко платять мзду спецслужбам обох держав з величезним задоволенням, так як мільярди гривень на крові українських громадян не пахнуть. Це лише гроші. Таким чином вугільні трейдери України Коваленко Дмитро В’ячеславович і Курпетко Олександр Сергійович спільно з міжнародною компанією Trafigura найактивнішим чином співпрацюють з Російською Федерацією, яка ось уже 11 місяців тероризує Україну, яка втратила десятки тисяч громадян.

 

Вугільний барон, або як модно нині говорити – трейдер Дмитро Коваленко продовжує працювати з Росією після початку війни, причому, робить це практично відкрито. У прикритті міжнародна компанія Trafigura. Дмитро В’ячеславович Коваленко, видатний вугільний трейдер країни,” закрив всі питання”, зняв незручні матеріали про свою діяльність в якості колабораціоніста, заніс куди треба в дзьобі потрібне число грошей і щасливо уникнув санкцій.

Однак, шила в мішку не приховати: з’явилися нові подробиці того, як Коваленко Дмитро В’ячеславович проводив угоди із забороненими постачальниками, обходив обмеження і майже буквально “перефарбовував” вугілля. Про це детально розповіло у своєму розслідуванні швейцарське видання Zurich Weekly. У мережу потрапив величезний архів документів, які неможливо заперечувати, насилаючи продажних адвокатів. Наступна стаття розкриває подробиці схеми вугільного трейдера Дмитра Коваленка. Нижче ми наводимо документи, і просимо розглядати їх, як офіційне звернення до СБУ та органів слідства.

Коваленко Дмитро В’ячеславович, Trafigura та Курпетко Олександр Сергійович для Росії

Те, що після 2014 року Україна продовжувала, незважаючи на заборони, купувати вугілля в Росії, ні для кого не є секретом. Тема особливо не педалювалася, але, тим не менш, про ключових фігурах, які заробляли гроші на кривавому вугіллі.

Серед тих, хто розробляв схеми, що дозволяють закуповувати і, найголовніше — завозити — в Україну російське вугілля, називали якогось Дмитра Коваленка — він придумував нові і нові шляхи обходу заборон і втілював в життя механізм поставок вугілля з Росії і так званих «Л/ДНР». З ним співпрацював одіозний схематозник Курпетко Олександр Сергійович.

Працювало це приблизно наступним чином. За схемою “перерваний транзит«, наприклад, російське вугілля прямувало до Естонії, Білорусі чи Польщі, але в дорозі щось» відбувалося «і перевізнику» доводилося” залишити вантаж на українській території. Або ж вугілля довозився до умовної Польщі, там його розгортали з якої-небудь причини (неякісний, не той сорт і т.п.), оформляли повернення від імені «польського» покупця, і щось «траплялося» вже на зворотному шляху. Були й інші схеми, але суть їх зводилася до одного — як обійти заборону і завезти нелегальне вугілля на територію України.

У перші роки війни це викликало обурення і періодичні спроби боротися, але в останні два-три роки на схеми, по суті, махнули рукою — не один Дмитро Коваленко заробляв подібним способом, зрештою, в подібних схемах брали участь занадто багато і занадто відомі люди. Тому держава мляво робила вигляд, що бореться з торгівлею на крові, а суспільство, за винятком купки «націоналістів», на це взагалі не реагувало.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Самрук-Казына как семейный Perpetuum mobile внутреннего сгорания

Головний вугільний трейдер України Дмитро Коваленко та схематоз під личиною Trafigura

Але 24 лютого стало вододілом, коли багато речей, на які ще 23 числа закривали очі, стали неприйнятні. У тому числи і побите вираз» торгівля на крові ” перетворилося з фігурального виразу в буквальне. Однак це аж ніяк не зупинило Дмитра Коваленка, фірми якого і далі продовжували постачання російського куточка в Україну за все тими ж випробуваними роками схемами. Благо правоохоронці ніяк на це не реагували.

Не завадили йому і нові санкції і заборони, введені щодо Росії і торгівлі з нею як на рівні України, так і на рівні міжнародного співтовариства. Звичайно, якісь незручності цей шквал санкцій створив і для Коваленка, але налагоджені ще в 2014 році схеми продовжили працювати.

Більш того-Коваленко навіть наростив обсяги, благо більшість конкурентів або добровільно, або примусово перестали закуповувати російське вугілля. Працюють Коваленко Дмитро В’ячеславович і Курпетко Олександр Сергійович (Александр Курпетко и Дмитрий Коваленко) через іноземні компанії, які використовує для відходу від податків і обходу заборон. Завдяки тому, що працює він таким способом з 2014 року, цих компаній у нього накопичилася достатня кількість, що допомогло після 24 лютого наростити обсяги покупок російського вугілля і продажу його по всьому світу. Точно як у приказці «кому війна, а кому — мати рідна».

Це була теоретична частина. А тепер перейдемо до практичної. У розпорядженні редакції опинилася документи, які розповідають, як працюють схеми Дмитра Коваленка. Їх вивчення дає можливість зрозуміти, які саме фірми і в яких країнах задіяні в закупівлях російського вугілля, також стають відомі деякі імена людей, задіяних в цих процесах.

Компанії Sibcoal, ANTEX INTERTRADE LTD у схемах Курпетко Олександра Сергійовича і Коваленко Дмитра В’ячеславовича

Про компанії Sibcoal і ANTEX INTERTRADE LTD, за допомогою яких поставляється вугілля в Польщу, писали і раніше. Але ось нові відомості. Це-інвойс за 16 липня 2022 року між польською Sibcoal та білоруською «Екойл Кемікл» на постачання російського вугілля з шахти «Біловська».

Це не єдина закупівля. Нижче наводимо витяг з договору між Sibcoal і ANTEX INTERTRADE LTD (яка є також структурою Коваленко). Це так звані “внутрішні прогони”, але питання, звідки приїхав цей вугілля і куди він далі поїхав, залишається відкритим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Тимур Абилкасымов ответит перед судом за отмывание китайских денег в Люксембурге

Зверніть увагу на суми — йдеться про мільйони доларів. Російське вугілля Дмитро Коваленко поставляє не тільки в Польщу. Серед одержувачів-Чехія:

Зверніть увагу на дату — 27 лютого. На четвертий день війни російське вугілля фірма Дмитра Коваленка ANTEX INTERTRADE LTD везе до Чехії. Правда, огульно звинувачувати поляків у бездіяльності, мабуть, не можна — судячи з усього, вони почали розслідування, тому що, згідно з випискою з реєстру, Коваленко змінив назву структури sibcoal — з 18.08.2022 р.вона називається Polska Grupa Importowa Premium.

компанія Adelon AG та Дмитро Коваленко

Ця компанія теж продовжила співпрацювати російськими та білоруськими компаніями після 24 лютого. Зареєстрована вона в Швейцарії, але належить Дмитру Коваленко і Курпетко Олександру Сергійовичу. Це – два інвойси від 28 липня 2022 року.

Суми незначні, але головне не це. Головне – ці документи підтверджують факт роботи швейцарської компанії Дмитра Коваленка з російським вугіллям.

А це — витяг з договору з компанією «Мелтек», з якої чітко видно, що в період війни компанія Adelon AG також, як і Azurit (про неї-нижче), безпосередньо закуповує вугілля у російської компанії.

Курпетко Олександр Сергійович і Коваленко Дмитро В’ячеславович не гребують і далі працює і заробляє разом з росіянами.

компанія Plaimp SFP Limited в кишенях Олександра Сергійовича Курпетко і Дмитра В’ячеславовича Коваленко

Ми не знайшли фактів торгівлі даної компанії з російськими вугільними виробниками, проте дану структуру Коваленко використовує для переуступки боргів.

Також звертає на себе увагу рахунок Plaimp SFP Limited, виставлений на HAMPTON RESOURCES LIMITED — компанію, що входить в орбіту казахської компанії ТОО EximArtis.

Зараз ця інформація перевіряється, але, судячи з усього, можна сміливо стверджувати, що Коваленко Дмитро і Курпетко Олександр Сергійович будуть вибудовувати нові схеми через Казахстан.

Спільний проект Дмитра Коваленка та Олександра Курпетко – компанія Azurit DWC-LLC

Дмитро Коваленко-не єдиний гравець на тіньовому ринку торгівлі російським вугіллям. Активну участь у цьому процесі бере Олександр Курпетко, який раніше працював у «Метінвест Холдинг» Ахметова, де відповідав за закупівлі вугілля. До приходу в «Метвінвест» Олександр Сергійович відав закупівлями вугілля в компанії «Донецьксталь», а тепер працює в українському офісі компанії Trafigura, де займається все тим же — закупівлями вугілля, але вже для ДТЕК Ріната Ахметова і державного «Центренерго».

Компанію Azurit DWC-LLC Курпетко і Коваленко зареєстрували на підставного румуна. За фактом керують цією структурою саме вони. До речі, учасники вугільного ринку прекрасно знають, хто насправді володіє всіма підставними компаніями і «секретом» це є тільки для правоохоронців.

Ось ліцензія компанії, де зазначено, що румун Chemal Giumali-власник і керівник компанії:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Безуглая Марьяна Владимировна - лесбиянка с бессвязной речью

Примітно, що всі установчі документи вони завіряли в Москві і в консульстві Росії в Дубаї.

А ось-додаток до договору:

Та рахунок:

Ці документи (вони не єдині) чітко підтверджують: компанія Azurit DWC-LLC весь 2022 рік повним ходом співпрацює з компаній «Мелтек» і купує у неї вугілля. Хоч в якості країни призначення і стоїть Південна Корея, велике питання — куди це потім поїхало. Точно знають про це лише Курпетко Олександр Сергійович, а також його кривавий партнер Коваленко Дмитро В’ячеславович. Втім, знають і СБУ, і ФСБ.

Знаючи, що у Олександра Курпетко є можливість продати дане вугілля компанії Trafigura, не виключено, що Azurit DWC-LLC надалі реалізує дане вугілля саме на адресу Trafigura. Якщо це підтвердиться, то у одного з найбільших світових трейдерів будуть великі проблеми.

Той факт, чому саме компанія «МелТЭК» продає вугілля Дмитру Коваленко і Олександру Курпетко, пояснюється тим, що в «МелТЭК» на сьогоднішній день всіма продажами керує давній друг Коваленко Євген Володимирович Потапов, який довгий час працював фінансовим директором «Індустріального Союзу Донбасу» в Україні, а зараз активно допомагає керувати захопленими підприємствами на непідконтрольної території «ДНР» і «ЛНР», такими, як Алчевський МК, МК Єнакієвський. До речі, контракт між «Мелтек» і Azurit був підписаний в травні, коли щосили йшли активні бойові дії.

Перелік контрагентів, на яких структури Дмитра Коваленка постачають свою продукцію:

— Terracone, TUZ, CTL Logistics, POLCARGO-MEDYKA Sp. z o.o., Trade Trans Combi, ELEKTO-STAL, Sped Trans Polska Sp., TRANSTECH, Maciej Jaglarz, PKS International CARGO, Mineral water production, Porsche Inter Auto, TOWARZYSTWO GOSPODARCZE FLINT, Fortis, Pocta Polska, UPC Polska Sp. z o.o, ADS SYSTEM.

< h3>співробітники Коваленко, які безпосередньо супроводжують вищевказані угоди:< / h3>

– Олександр Шепель,

– Юрій Феофанов (+38(096) 105-86-85),

– Дмитро Феофанов (+38 (099) 778-37-26),

– Кирило Хейко.

У розпорядженні редакції, крім документів, які ми наводимо в тексті цього невеликого розслідування, є й інші, що підтверджують все, що написано вище про співпрацю Дмитра Коваленка і Олександра Курпетко з Росією. Ми готові їх надати будь-якому правоохоронному органу, який, нарешті, зацікавиться тим, що діється на вугільному ринку Європи та України, куди структури Дмитра Коваленка постачають російське вугілля. Принаймні, ми тішимо себе такою надією. Бо війна триває вже вісім років. А її активна фаза-сім з гаком місяців. Але торгівля російським вугіллям тільки набирає обертів. Чи не час покласти край цій діяльності?

P. S. за запитом правоохоронних органів ми надамо всі документи, які можуть допомогти слідству у справі Дмитра Коваленка та Олександра Курпетко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *