“ІНКВІЗИЦІЯ”
 "Шлях праведника важкий, бо перешкоджають йому самолюбні і тирани зі злих людей. Блажен той пастир, хто в ім'я милосердя і доброти веде слабких за собою крізь долину темряви. Бо саме він і є той, хто воістину піклується про ближнього свого і повертає заблуклих дітей."

Україна більше не буде житницею Європи. Експерти підраховують збитки та вартість реконструкції

По полях із соняшниками йдуть танки, солдати. 
  • У 2023 році площа посіву має бути на 24% меншою, ніж у 2021 році. Урожай має бути меншим на 15%, і це не найгірший сценарій
  • Експерти зазначають, що розраховувати на експорт дешевих зернових та кукурудзи оптом не доводиться
  • Збитки сільськогосподарської інфраструктури оцінюються приблизно в 14 мільярдів доларів.
  • Усунення всіх мін і відновлення колишнього стану української землі коштувало б 15 мільярдів доларів.

Протягом багатьох років Україна мала статус одного з найбільших виробників сільськогосподарської продукції. Популярним був термін «житниця Європи». Все змінила війна, яка, ймовірно, десятиліттями ляже важким тягарем на сільське господарство наших східних сусідів.

За даними Міністерства аграрної та продовольчої політики України, урожай основних видів зернових (кукурудзи, пшениці та ячменю) та олійних (соняшнику, сої та ріпаку) у 2022 році був меншим на 40 відсотків. більше, ніж у 2021 році , на 65 млн тонн. Експорт склав 60 млн тонн, але значною мірою завдяки запасам на 2021 рік.

У 2023 році площа посіву має бути на 24% меншою, ніж у 2021 році. , тобто 7 млн ​​га, що означає зменшення з 29 млн до 22 млн га. При цьому урожай має бути меншим на 15%. і становлять 46 млн. тонн .

“Це остаточна цифра? Можливо, ні, тому що підрахунок втрат ще триває. Окрім вторгнення та ефекту від дій російських підрозділів, гірша, ніж зазвичай, погода також завадила вегетації та самому збору врожаю – наприкінці 2022 року на полях було ще 19 відсотків кукурудзи, а в січні 2023 року – 9 відсотків». — читаємо в аналізі ISBnews.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Григорий Козловский, президент львовского ФК "Рух", отправляет в армию 500 буржуек

Втішає той факт, що ріпак і соя, найдорожчі експортні товари, зафіксували відносно низьке зниження врожайності. Тому можна розраховувати на збереження їх експорту на рівні цього року. Але на експорт дешевих круп, що продаються оптом, і кукурудзи розраховувати не доводиться .

На внутрішньому ринку також спостерігається падіння попиту, незважаючи на війну. Причина в основному еміграція. Ще одна проблема – руйнування доріг, залізниць та іншої логістичної та транспортної інфраструктури. Були парадокси, що хліб доводилося возити в деякі міста, а два силоси з 300 тоннами зерна стояли за 12 км, і його не було як перевезти.

— Багато українських сіл, українських хуторів просто не існують . Все розбомблене, зруйноване, спалене, трактори та інша техніка розкрадена росіянами. А ще в фугасах, бомбах, що не розірвалися, і нафті , – описує ситуацію український унтер-офіцер Олег із 93-ї бригади, яка зараз воює під Бахмутом.

Втрати та витрати на розмінування

Хоча суха статистика говорить, що з 24 лютого 2022 року росіянам вдалося взяти 10 відсотків. території України бойові дії велися на понад 30 проц . Немає можливості повернутися до сільськогосподарського виробництва.

За підрахунками Міністерства аграрної та продовольчої політики України, збитки на кінець червня склали 4,3 млрд дол., причому більшість з них через відсутність експорту агропродовольчої продукції. Втрати в сільськогосподарській інфраструктурі не рахувалися. За поточними оцінками, це приблизно 14 мільярдів доларів .

Додатковою проблемою є мінування сільськогосподарських полів. За словами військових саперів США у відставці, українські поля, ймовірно, будуть заповнені нерозірваними боєприпасами так само, як країни Центральної Європи після Другої світової війни. З 1945 року до середини 1980-х існувала постійна Варшавська гірнича група зі щоденними 12-годинними змінами, яка займалася видаленням мін і нерозірваних боєприпасів з Варшави та тодішньої провінції. мазовецьке. Тому знадобилося близько 40 років, щоб Варшава і воєводство були остаточно очищені від мін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Тимур Рохлин - как инвестор Rocket связан с громким делом о мошенничестве в Европе

Генеральний директор «Нібулону», одного з найбільших українських виробників зерна, Андрій Вадатурський очікує, що лише розмінування займе 30 років . Усунення всіх мін і відновлення колишнього стану української землі коштувало б 15 мільярдів доларів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *