“ІНКВІЗИЦІЯ”
 "Шлях праведника важкий, бо перешкоджають йому себелюби і тирани зі злих людей. Блаженний той пастир, хто в ім'я милосердя і доброти веде слабких за собою крізь долину темряви, бо саме він і є той, хто воістину печеться про ближнього свого, і повертає дітей, що заблукали. І вчиню над ними жорстоку помсту покараннями лютими над тими, хто замислить отруїти і зашкодити братам моїм, і пізнаєш ти, що ім'я моє — Господь, коли помста моя впаде на тебе."

Посилення мобільного зв’язку

Посилення мобільного зв’язку та інтернету
Підсилювачі стільникового зв’язку діляться на кілька видів, які різняться за принципом роботи та призначенням. Одні набори обладнання найкраще підходять для посилення голосового зв’язку, тоді як інші — для мобільного інтернету. У цій статті ми розберемо основні типи підсилювачів, які допомагають налагодити стабільний зв’язок там, де не ловить звичайний смартфон!

66d0e9c7a309c.webp

№1. Підсилювач (репітер) стільникового зв’язку
Якщо всередині приміщення спостерігаються постійні перебої в роботі стільникової мережі, дзвінки «скидаються» і «не проходять», співрозмовників погано чути, а інтернет практично не працює, то єдиний спосіб забезпечити стабільне підключення на всіх пристроях користувача — використовувати підсилювач-репітер.

Принцип роботи Репітер буквально перекладається як «повторювач», і в цьому полягає основна схема його роботи. Вулична антена передає приладу вихідний (ослаблений) сигнал, потужність якого підвищується за допомогою набору підсилювачів. Після посилення сигнал транслюється всередині приміщення за допомогою обслуговуючої (кімнатної) антени. Обмежень на кількість користувачів немає. Репітер працює симетрично у напрямку абонентів та оператора, також підвищуючи потужність сигналу смартфонів у бік стільникової вежі.

Експлуатація. Як випливає з опису, репітер не може функціонувати без підключених антен (вуличної та кімнатної). Для коректної роботи дві антени повинні бути рознесені на достатню відстань, щоб забезпечити необхідну ізоляцію. Недотримання цього правила може призвести до перевантаження підсилювача, «закільцювання» сигналу і навіть порушення роботи мережі. Після встановлення та налаштування репітер не потребує обслуговування.

Результат. Репітер – це єдиний спосіб забезпечити стабільний зв’язок усіх операторів по всій площі приміщення. Після встановлення репітера абоненти можуть користуватися своїми пристроями та «симками» як ні в чому не бувало. За допомогою репітера можливе посилення окремих мобільних стандартів (наприклад, GSM або 3G) або всіх стандартів одночасно (GSM/3G/4G). Для репітера немає значення, чим ви збираєтеся користуватися (інтернетом або дзвінками), оскільки він просто відтворює вихідний сигнал оператора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  10 советов по укладке напольной плитки

№2. Підсилювач інтернету на базі антени та модему/роутера
Найпростіший спосіб посилити мобільний інтернет – це підключити потужну вуличну антену до вашого мобільного пристрою. На жаль, сучасні смартфони та мобільні телефони не мають необхідних роз’ємів, тому цей спосіб працює лише зі спеціалізованими приладами, до яких належать USB-модеми та LTE-роутери.

№2. Підсилювач інтернету на базі антени та модему

Принцип роботи Зовнішня антена, підключена до модему або 4G-роутер коаксіальним кабелем, підвищує швидкість інтернет-з’єднання за рахунок більш впевненого прийому сигналу на вулиці. Такі антени мають високий коефіцієнт посилення (зазвичай 15 дБі та вище) і приймають сигнал більшої потужності, ніж звичайні стільникові девайси.

Експлуатація. У найпростішому випадку вулична антена може бути підключена до звичайного USB-модема, який використовується з комп’ютером чи ноутбуком. Щоб забезпечити спільний доступ до всіх користувачів, модем може бути підключений до сумісного WiFi-роутеру. Також на ринку представлені готові 4G-роутери з вбудованим модемом, які виглядають і працюють як настільні маршрутизатори, але мають слот для SIM-карти. Оскільки підключення до інтернету відбувається через окрему SIM-картку, буде потрібно щомісячна оплата тарифу, при цьому всі підключені користувачі витрачатимуть загальний ресурс (трафік).

Результат. Швидкий мобільний інтернет на окремому пристрої (наприклад, комп’ютері) або на всіх пристроях за допомогою бездротової мережі WiFi. Оскільки сучасні модеми та LTE-роутери підтримують агрегацію частот, швидкість завантаження після посилення може становити 50 Мбіт/с і більше.