Що таке підсилювач сигналу стільникового зв’язку та як його вибрати
Підсилювач стільникового зв’язку – технічний пристрій, який використовується для покращення якості стільникового сигналу. Його використання допоможе не тільки вирішити проблеми з мобільним зв’язком, але й отримувати послуги швидкісного мобільного інтернету під час перебування на дачі або у випадку, якщо ви постійно мешкаєте в зоні слабкого покриття мобільним оператором.
Репітери представлені на ринку величезним розмаїттям моделей. Щоб зрозуміти, як вибрати з них ту, яка оптимально вирішуватиме саме ваші завдання, слід розібратися в основних характеристиках пристрою.
Для початку зауважимо, що репітер буде корисним там, де є мобільний сигнал, хоча б найслабший. Там, де сигналу взагалі немає, підсилювач буде марним.
Як працює підсилювач стільникового зв’язку
Репітер поставляється в комплекті з блоком живлення, двома антенами (для встановлення всередині та поза приміщенням) та сполучними проводами. Встановлена на вулиці (що вище – тим краще) антена, вловлює сигнал, що надходить від базової станції, і спрямовує його на ретранслятор. Далі посилений сигнал надходить на внутрішню антену, яка монтується у будь-якому зручному місці будинку, і вже потім – на телефон.
Вибір ретранслятора для дачі
Вдалині від міста мобільний сигнал слабший через віддаленість вишок операторів зв’язку. У такому разі краще купити ретранслятор, який функціонує на низьких частотах 800 або 900 МГц. Здатність таких частот охоплювати досить великі відстані відіграє важливу роль для забезпечення якісного прийому сигналу та його передачі.
900 МГц – частота, на якій заснована робота таких стандартів зв’язку, як 2G(GSM-900) та 3G(UMTS-900). Тому репітер, працюючи на цій частоті, окрім посилення голосового сигналу, збільшить можливості мобільного інтернету, що працює у 3G-стандарті. З цим завданням чудово впорається, наприклад, підсилювач InCell.
800 МГц – частота, що дозволяє передавати сигнал 4G (LTE-800), тому підтримується практично всіма сучасними операторами. Для посилення сигналу цієї частоти підійде, наприклад репітер InCell smart.
Якщо ж дача знаходиться недалеко від вежі оператора, і є можливість вловити сигнали частотою 1800 МГц або 2100 МГц, то встановлення репітера дозволить користуватися телефонним зв’язком та швидкісним інтернетом 3G або 4G-стандарту. Хорошим варіантом є lnCell pro.
Як вибрати підсилювач для телефону та інтернету у квартирі
Проблема зі зв’язком може виникнути й у місті. Причиною може бути щільна міська забудова, наявність архітектурних та інших перешкод. Для міста слід вибирати репітери, сумісні з обладнанням GSM-1800, UMTS-2100 (3G) чи LTE-2600 (4G) стандартів. Можна підібрати універсальну модель, наприклад InCell-1800/2100/2600, що функціонує в будь-якому з цих діапазонів.
Інші важливі характеристики репітера
Крім частотного діапазону, що підтримується, репітери відрізняються:
Потужність. Ця величина, своєю чергою, визначає зону покриття посиленим сигналом. Репітер потужністю 100мВт забезпечує покриття якісним сигналом до 300м2. Під час вибору підсилювача необхідно передбачити невеликий запас потужності.
Коефіцієнт посилення. Показує, скільки разів величина сигналу на виході репітера перевищує сигнал, який був на вході.
Купуючи підсилювач, слід також поцікавитися репутацією виробників та відгуками про конкретні моделі.